כניסת משתמשים
כניסת משתמשים
חפשו את החצי השני שלכם
חפשו את החצי השני שלכם

התאמה זוגית


העולם המקוון של היום מעניק לנו אין ספור דרכים למצוא התאמה זוגית וכל שבוע נראה שיש איזשהו רעיון חדש או אפליקציה חדשה ומסעירה שמבטיחים לנו למצוא את אהבת חיינו בכמה לחיצות פשוטות באמצעות אלגוריתם סופר חכם שיודע למצוא עבורנו את השידוך המושלם.
באופן מפתיע, למרות כל מגוון האפשרויות האלו, ישנן עדיין מספר שיטות קלאסיות שמבוססות על עקרונות בני אלפי שנים, בין היתר התאמה על פי תורת הקבלה, על פי השם, תאריך לידה ומזלות (התאמה אסטרולוגית). ההתאמות האלו יכולות לנבא את הפוטנציאל לקשר טוב בין בני הזוג ואת טיב הקשר.


התאמה על פי הקבלה

על פי תורת הקבלה העתיקה, זיווג שמבוסס רק על החוץ ולא על הפנים אינו זיווג טוב, כאשר ההתאמה הטובה ביותר מתרחשת דווקא במישור הרוחני. למעשה, בני הזוג משלימים אחד את השני, ולכן הקבלה משתמשת במילה "השתוות" (שוויון).
את מציאת הזיווג הזה מבצעים בעזרת גימטרייה המתבססת על שמות הגבר ואמו ושם הכלה ואימה. בסופו של דבר מתקבל מספר אחד המייצג את "המרחק" בין בני הזוג הפוטנציאלים, כאשר מרחק קצר יותר רומז על זוגיות טובה יותר.
קיימת גם התאמה קבלית מעט שונה בה לאות הראשונה בכל שם ישנו משקל גבוה בשל יסודות טבע ותכונות נוספות המקושרת אליה, וכך גם לצירופים הנפרדים של כל שתי אותיות בכל שם. לבסוף, גם קריאת האות הראשונה של כל אחד מבני הזוג וחיבור ביניהן (משני הצדדים) יכולה להעיד על טיב הקשר. למשל, ל"א (לא) מעיד על קשר בעייתי.


התאמה אסטרולוגית

התאמה זו מתבססת על מפת הלידה של כל אחד מאתנו אותה קובע תאריך הלידה שלנו והמזל שלנו. כל כוכב או פלנטה במפת הכוכבים משפיע עלינו אחרת מבחינה אנרגטית ולכן גם על פוטנציאל הזיווג שלנו. יחד עם זאת, חשוב להבין שחיבור בין שתי מפות כוכבים ידגיש לא רק את נקודות החיבור, אלא גם אם הנקודות הבעייתיות בקשר.


נומרולוגיה

ישנן שיטות התאמה המערבות גם התאמה נומרולוגית. העיקרון כאן דומה להתאמה אסטרולוגית מכיוון שמתבססים על תאריך הלידה, אבל כאן מחברים את התאריכים עצמם על פי  התאריך הלועזי שוב ושוב, עד שנשאר מספר אחד שהוא מספר הגורל. כאשר מחברים את שני מספר הגורל של הזוג הפוטנציאלי, מקבלים את המספר הסופי אשר מעיד על טיב הקשר. למשל, מספר 5 מציין קשר רומנטי מיני שבו שני בני הזוג צריכים לתת אחד לשני הרבה חופש ולכן יהיה קשה יותר ליצור מסגרת זוגית.


התאמה לפי שם

התאמה לפי שם היא תורה מערבית (בניגוד לתורה הקבלית) המתבססת על השמות של בני הזוג מתוך הבנה כי אותיות מסיימות מתחברות טוב יותר מאחרות, . גם כאן בדרך כלל מתאימים לכל מספר אות, אבל החישוב הוא קצת אחר ולעיתים משלבים גם התאמה על פי תאריך הלידה כפי שראינו.