כניסת משתמשים
כניסת משתמשים
חפשו את החצי השני שלכם
חפשו את החצי השני שלכם

שיפור הביטחון העצמי בשביל למצוא זוגיות


שיטות החיזור משתנות מתרבות אחת לשנייה וממדינה למדינה, ומה לעשות שהבחורה הישראלית מחפשת גבר מרשים עם ביטחון עצמי (וברוב המקרים גם ביטחון תעסוקתי וכלכלי). לכן, התדמית של החנון הביישן שלא יודע איך להתחיל לדבר עם בחורות היא ממש לא רק סטיגמה ולעיתים קרובות באמת מחבלת בסיכוי למצוא קשר רציני בארצנו.
 
אז איך באמת משפרים את הביטחון העצמי בשביל למצוא זוגיות? יש כמה מישורים שבהם אפשר לעבוד על הביטחון העצמי : המישור ההתנהגותי, המישור המחשבתי והמישור הרגשי.
 
אם ניקח את המישור ההתנהגותי, אנחנו יכולים ללמוד איך לשפר את שפת הגוף שלנו ולהפוך אותה לדינאמית ופעלתנית יותר, דבר שאפשר לתרגל מול מאמן אישי, אבל גם בקבוצות סימולציה. שפת גוף כזו יכולה להוציא אותו מהקיפאון שאנחנו עלולים לחוות בזמן יצירת המגע הראשוני.
 
מלבד זאת, הכי פשוט לצבור ניסיון ולנסות ליצור קשרים עם בחורות בסביבה הטבעית שלנו – זו יכולה להיות סביבת העבודה, קורס באוניברסיטה, מפגשים חברתיים וכו'.בשלב ראשון, גם שיחת חולין (סמול טוק) שאין לה מטרה רומנטית יכולה לעזור, העיקר להפיג את הפחד, אם כי יש להדגיש שבשלב מסוים נצטרך להתחיל לתרגל גם שיחה עם כוונה ישירה בשביל להתקדם.
 

שינוי מחשבתי ורגשי


שינוי מחשבתי ובעיקר מעבר  מחשיבה שלילית למחשבה חיובית הוא עוד טקטיקה שיכולה לעזור לנו. הרבה יגידו שזה קל בתיאוריה, אבל הביצוע כבר הרבה יותר מאתגר, ובמידה מסוימת זה נכון. העיקרון כאן הוא לזכור שגם האנשים המצליחים ביותר (לא בהכרח בפן הרומנטי) נכשלו כמה וכמה פעמיים לפני שהצליחו. לכן, אין טעם לחשוב על כל המקרים בהם לא הצלחנו, אלא על המקרים בהם עברנו את המחסום והשגנו שיפור ביכולות שלנו. גם אם בפעם האחרונה לא עברנו את המשוכה האחרונה, בעתיד זה ייקרה.
 
כמו המחשבה, כך גם הרגש יכול להשפיע בצורה ניכרת על הביטחון שלנו: כולנו נוטים למצבי רוח כאלו ואחרים, אבל ההבדל הוא בין מי שמבין שמצבי הרוח האלו חולפים לבין מי שמחליט לשקוע בהם ולתת להם להשפיע על כל מהלך היום ואפילו השבוע שלו.
 
כמובן שיש תרפיות שונות שיכולות לעזור כמו מפגשים עם פסיכולוג או אפילו קאוצ'ר, ואם בעבר הייתה סטיגמה שרק אנשים "חלשים" עושים זאת, היום אנשים כבר לא מתביישים בזה והסביבה הקרובה אף תומכת בכך.
 

שינוי חיצוני


למרות ששינויים חיצוניים נחשבים לעיתים לשטחיים ואפילו רדודים, אין מה לעשות, ובחברה של היום יש להם חשיבות מכרעת על מה שהצד השני חושב עלינו ובעיקר על הרושם הראשוני אותו אנחנו יוצרים. זה יכול להתחיל מהתאמת צבעים נכונה של הבגדים (תתפלאו כמה אנשים עדיין לא מאומנים בזה), עיצוב של הזקן, תספורת ואורך שיער שמתאימים לכם בלי ללכת בהכרח אחרי "צו" האופנה ועוד. כך, גם אם באופן עקיף, אנחנו למעשה משפרים גם את הביטחון העצמי שלנו.
 
ואם כבר מדברים על חיצוניות, בעיקר אצל הגברים, לא נעים להודות בזה, אבל לפעמיים הגודל כן קובע ויכול להשפיע על הביטחון העצמי ואפילו על הביצועים שלנו בשלבים מאוחרים יותר של הקשר. וכן, אפילו הגדלת פין יכולה לעזור, היום יש שיטות יעילות יחסית לעשות זאת שלא פוגעות באיבר בטווח הארוך. בכל מקרה, לפני שמבצעים שינוי דרסטי, צריך לבדוק אם זו באמת הסיבה לחוסר הביטחון, או שאולי יש כאן משהו אחר.