כניסת משתמשים
כניסת משתמשים
חפשו את החצי השני שלכם
חפשו את החצי השני שלכם

השלב הבא – חתונה


מהרגע שנפגשתם, הרגשתם שזה זה. ניהלתם מערכת יחסים קסומה, שהיה ברור לשניכם שהיא תוביל לחיים משותפים יחדיו. הצעת הנישואין, ובעיקר התשובה החיובית הבלתי נמנעת, הפכו את זה לעובדה מוגמרת. השלב הבא הוא ארגון החתונה שמצריך מכם חודשים ארוכים של תכנונים, קבלת החלטות חשובות והוצאה של לא מעט כספים. לפניכם סקירה של הפרמטרים העיקריים שאתם צריכים לקחת בחשבון בדרך לחתונה המושלמת והחד פעמית.

הכל מתחיל במקום האירוע

ההחלטה הראשונה שמקבלים ברוב המקרים ביחס לחתונה היא המקום בו ייערך הערב המאושר הזה. הכל תלוי בציפיות שלכם לגבי החתונה, אבל גם בסוגיות טכניות: למשל, מקום שיהיה פשוט לאורחים להגיע אליו. בחירת אולם אירועים במרכז נחשבת במצב הדברים הזה להחלטה פופולארית ביותר, ובחלק מהמקרים גם מתבקשת, כאשר ההגעה לאזור זה מצד האורחים צפויה להיות נוחה מאד. התוצאה היא שיותר אנשים עשויים להגיע לאירוע, וגם ההרגשה שלהם צפויה להשתפר (כי זה לא נעים לנהוג שעות ארוכות בכבישי ישראל).

בדיקת בזמן אמת

בחירת אולם אירועים במרכז, כמו בכל מקום אחר על מפת ישראל, מצריכה בחינה מדוקדקת של הפרמטרים העיקריים של האולם או גן האירועים. למשל, הגודל שלו תמיד קובע, כאשר יש אולמות גדולים יותר ופחות: התאמה של האולם למספר האורחים היא קריטית מבחינת יצירת האווירה הרצויה, וגם המחיר ישתנה בהתאם לכך. מומלץ בכל מקרה לבקר במקום ישירות, רצוי בזמן חתונה, ולהתרשם מאיך שהוא מעוצב ומתופעל הלכה למעשה: מהי רמת המערכות הטכנולוגיות (תאורה, הגברה, מסכים)? איזו אווירה יש במקום? האם יש מספיק כוח אדם? וכן הלאה.

פנייה לספקים

אירוע חתונה מצריך פנייה ללא מעט ספקים, שמשתלבים יחדיו בשלבים השונים של הערב: בין היתר מדובר כאן בשירותי קייטרינג, בצלמים, בתקליטן, ברב לטקס החופה, בספקי אטרקציות וכן הלאה. בחלק מהמקרים, האולם יוכל להפנות אתכם לעבר אנשי מקצוע שהוא רגיל לעבוד איתם (רשימת הספקים המומלצים), במקרים אחרים תהיו חייבים לבחור מתוך הרשימה ובשאר המצבים – ברובם, למעשה – כל האפשרויות יהיו פתוחות עבורכם. בכל אופן, כדאי לראות מספר בעלי מקצוע לפחות בכל תחום, וממש לא לבחור באופציה הראשונה שאתם נתקלים בה.

לכו אחרי הלב

אז איך בוחרים? התשובה הפשוטה היא שאין למעשה נוסחה חד משמעית לבחירה, כשבחלק מהמקרים הולכים (בצדק גמור) עם האינטואיציה. המציאות מראה שברוב המקרים מומלץ לבחור בבעל מקצוע שאתם מרגישים שיש לכם כימיה איתו, ומכאן שאת ההחלטה יש לבצע אחרי שנפגשים עם כל אחד מבעלי המקצוע, רואים אם אתם נמצאים איתו "באותו ראש" וכמובן – גם מתרשמים מהמקצועיות שלו. בכל אחד מהתחומים הללו יש טווח מחירים רחב, שאתם יכולים להתחשב גם בו. עם זאת, בדרך כלל מומלץ לא לבחור ספק רק בגלל המחיר הזול שלו, כי המחיר עלול להעיד על היעדר ניסיון או על רמה מקצועית בלתי מספקת.