כניסת משתמשים
כניסת משתמשים
חפשו את החצי השני שלכם
חפשו את החצי השני שלכם

להכיר ולעשות אהבה קצת אחרת...


"לא טוב היות אדם לבדו..." אומר המשפט המפורסם ובין אם נרצה או לאו, בין אם נסכים או נכחיש, הדברים הללו אכן בעלי אחיזה משמעותית במציאות חיינו.

אנשים בודדים מתקשים ליהנות לאורך זמן ולחיות חיים שלמים בדומה לאנשים שיש להם זוגיות ויש סביבם משפחה. זו אולי הסיבה שכולנו מחפשים זוגיות, כולנו רוצים להקים משפחה, אין מישהו מאיתנו שלא היה רוצה לקום בבוקר ולגלות שלצידו יש מישהו או מישהי שאוהב אותנו ודואג לנו.

אנשים בודדים צריכים לחפש תחליפים לזוגיות, תחליף ל"ביחד". יש מי שמוצא את זה במקומות סטנדרטיים וברורים, כמו למשל בקריירה, לא מעט אנשים שמשקיעים בקריירה שלהם בלי סוף עושים זאת כחיפוי על היעדר זוגיות ומשפחה (או במקרה גרוע יותר על זוגיות גרועה שגורמת להם להרגיש בודדים גם כשיש לצידם מישהו, לכאורה), אחרים מוצאים את זה בפעילות ספורטיבית, אחרים מרבים בטיולים בחו"ל, בשביל לא להרגיש בודדים - אולי המרחק או העובדה שהם נפגשים עם אנשים בבתי מלון ובמקומות אחרים, גורם להם להרגיש פחות בודדים.
 

להפיג את הבדידות בדרכים לא שגרתיות

יש רבים כאלו אשר מנסים "לנצח" את שגרת הבדידות בדרכים אחרות, פחות סטנדרטיות לכאורה, למשל, עושים שימוש ברשת האינטרנט ומגוון הכלים שהיא מציעה בשביל ליצור קשרים עם אנשים חדשים, או אלו למשל החובבים במיוחד את עולם השיחות האירוטיות בשביל להפיג את מעט השעמום עם ריגושים טלפוניים מסעירים. בשני המקרים אגב, הבעיה היא לא שמחפשים דרכים להפיג את השעמום, הרי שמדובר בעניין בהחלט לגיטימי וסביר, אלא שבשני המקרים לא מנסים לפתור את הבעיה אלא יותר לחיות ולהשלים איתה. במקום לקום בבוקר ולנסות לצאת מהבדידות לטובת יצירת זוגיות ומשפחה הרי מנסים ללכת במסלולים מקבילים, כאלה שיאפשרו חיים שלווים גם בתוך הבדידות. וכאן הבעיה מתעצמת, הרי בדידות היא לא רק להיות לבד, היא הרבה מעבר לזה, היא יוצרת חוסר ביטחון והיא יוצרת לא פעם פחדים וחרדות, היא גם במובן מסוים מסכנת את הקיום שלנו, הרי אם נזדקן לבד לא יהיה שם מישהו שידאג לנו (כמו שאנחנו נדאג לו). אז שום נסיעה לחו"ל או חברה סקסית מבעד למצלמה לא יעזרו בהכרח לאורך, מכאן שמדובר בפתרונות מהנים וחוויתים אבל קצרי טווח.

על מנת להתגבר על הבדידות, צריך לצאת מתוך השבלונה העצמית, צריך לצאת מתוך הפחד להכיר אנשים, החולשה הזאת לעשות דברים בעצמך כמו שנוחים לך ולהיות מוכן להיפתח לדברים חדשים. כשנפתחים לדברים חדשים, מכירים גם אנשים חדשים ואז הבדידות מתכווצת או נעלמת לגמרי. כמובן שזה לוקח זמן ודורש מאמצים כבירים, בכל זאת אנחנו לא יכולים להשתנות ברגע, יש סיכוי גם שזה לא יצלח לגמרי ויש סיכוי שבדרך נאבד דברים מסוימים בעצמנו שאנחנו אוהבים, אך כל עוד ניתן סיכוי לדברים, ונהיה מוכנים להיפתח, הבדידות תיעלם והתחושה שלנו תהיה הרבה יותר טובה. במיוחד אם אנחנו נכיר בן או בת זוג, נקים איתו משפחה וניכנס לשגרת חיים חדשה, בתוכה אנחנו לא נהיה לבד, אלא יהיו איתנו אנשים שאוהבים אותנו ואנחנו אוהבים אותם...