כניסת משתמשים
כניסת משתמשים
חפשו את החצי השני שלכם
חפשו את החצי השני שלכם

הכרויות ברשת לכל הגילאים - למה זה כדאי?


מחקרים שונים בתחום הזוגיות שנערכו לאחרונה מגלים תמונה מעניינת לפיה למעלה מ-25% מהזוגות אשר הכירו בשנים האחרונות, מגילאים 18 ומעלה, הכירו דרך אתרי הכרויות שונים באינטרנט. הדברים נכונים לגבי זוגות בזמן ואחרי צבא, זוגות צעירים בשנות העשרים והשלושים לחייהם, וגם לגבי זוגות שחיפשו מערכת זוגית חדשה בחייהם אחרי גיל 40 ואף 50 - כולם נוהרים אט אט לאתרי ההכרויות ברשת בתקווה למצוא את החצי השני המיועד.

לנתונים המפתיעים הנ"ל צריך להוסיף נתון חשוב נוסף, מעניין לא פחות, שעלה במסגרת מחקר שנערך באוניברסיטת שיקגו לפיו מתוך קרוב ל-20,000 זוגות שנפגשו דרך האינטרנט, רק 7 אחוז בלבד מהם נפרדו או התגרשו בעוד הממוצע מחוץ לרשת מדבר על למעלה מ-40 אחוז, נתון מדהים לכל הדעות שמצביע על כך שזוגות שהכירו דרך האינטרנט הם הרבה יותר יציבים ומאושרים יחד. לכן אין זה מפתיע מדוע כל כך הרבה אנשים בוחרים לחפש את האהבה שלהם דווקא דרך הרשת.

כעת עולה השאלה, מדוע אתרי ההכרויות הם בעצם הפלטפורמה החינמית הטובה ביותר להכרויות, גם לצעירים בשנות העשרים ובאותה נשימה גם לאלו המחפשים הכרות בגיל 50 פלוס - לכולם הרי מטרה משותפת ברורה, כולם רוצים להכיר בן או בת זוג ולהתחיל מערכת יחסים חדשה בחייהם. ראשית חשוב גם לזכור שעד לפני עשור לערך, מרביתנו לא עשו שימוש באינטרנט בשביל להכיר אנשים, אלא היינו מרבים לצאת למפגשים חברתיים כאלו ואחרים כאשר עבור לא מעט בני זוג, מערכות יחסים היו נוצרות במקומות עבודה, בלימודים, חוגים וכדומה. אז כיצד ולמה האינטרנט החליף את כל מה שהיה נהוג עד לאחרונה ומדוע מדובר באלמנט כל כך חיוני עבור מבוגרים?

אז למה בעצם להכיר באינטרנט?

אפשר לציין לא מעט סיבות ונסיבות מדוע אנשים מעדיפים כיום לחפש זוגיות באינטרנט ולאו דווקא במרחבים אחריםף אנחנו בחרנו להתמקד בשלוש סיבות עיקריות בדגש דווקא על האוכולוסייה הבוגרת יותר, עבורם נושא ההכרויות מעט יותר רגיש ומורכב:

1. היעדר זמן - מרביתנו עסוקים סביב השעון במרוץ החיים שכולל עבודה, לימודים ושאר טרדות היום ובמילים פשוטות, יש יותר מדי דברים לעשות ומעט מדי זמן בשביל להתחיל ולחפש מערכות זוגיות. האינטרנט חוסך לנו את הזמן בו אנחנו צריכים להתחיל מערכת שכזו, והרי שום מערכת לא מתחילה באדם הראשון שפוגשים. האינטרנט עוזר לנו לנהל את הזמן בצורה טובה יותר.

2. היעדר לוקיישינים מתאימים - אם עבור הצעירים שבינינו יש מספיק מקומות בילוי בהם יכולים להכיר בני ובנות זוג, עבור האוכולוסייה הבוגרת יותר הרי שזו קצת יותר בעיה ואין באמת מספיק מקומות זמינים ומתאימים שכאלה. אתרי הכרויות הם מקום אידיאלי בו אפשר להכיר, לפגוש ולהתרגש מבלי הרבה רעש מסביב.

3. נגישות, נגישות, נגישות - זה כאן, כל הזמן, בכל מקום. לא צריך לטרוח הרבה, לא צריך לעשות יותר מדי, כל מה שצריך זה להיכנס לאינטרנט בזמן הפנוי והמתאים לנו, זה מאוד נוח ופשוט.

נציין ונאמר גם מעלות נוספות, בין היתר העובדה שהפלטפורמה הדיגיטלית של אתרי הכרויות ברשת גם מקלה מאוד בכך שהיא עוזרת "לסנן" אנשים לא רלוונטים, עוזרת להכיר אותם עוד לפני שנפגשים איתם, במיוחד עבור אנשים מבוגרים שלא ימהרו להיפגש עם כל אחד ואחת. המערכות הקיימות באתרים המובילים כיום עוזרת להם להכיר טוב יותר את מי שהם מדברים איתם, ליצור איתם קשרים אישיים, כל אחד בקצב המתאים לו ואם נמצא החצי המתאים מכאן חיים חדשים ושלמים יכולים להיוולד.