כניסת משתמשים
כניסת משתמשים
חפשו את החצי השני שלכם
חפשו את החצי השני שלכם

שידוכים


מה כדאי לדעת על תחום השידוכים המודרני? איך שידוכים עובדים במגזר הדתי והמסורתי? אילו כללים חשוב לדעת על עולם השידוכים?
החיפוש אחר בן הזוג הנכון להקים עמו בית הו אחד השלבים החשובים ביותר בחיים, בטח ובטח כאשר מדובר על אנשים מהמגזר הדתי והמסורתי. לעיתים המשפחה מוצאת את השידוך הנכון ולעיתים הוא מגיע מתוך מזל גדול ולעיתים גם יש צורך בשירות מאת משרד שידוכים לדתיים כדי לסייע בבחירה הנכונה.
להבדיל משידוכים לחילוניים, שידוכים למגזר הדתי והמסורתי נכנסים עמוק יותר לרובד ההתאמה בנושא הדת, לצורת החיים שרוצים לנהל מבחינה זו, ומוודאים את התאמת השאיפות של שני בני הזוג.


מה כדאי לדעת על שידוכים לדתיים ומסורתיים?

 
כמו כל תחום אחר, גם עולם השידוכים עבר שינוי מהותי בעשור האחרון וזאת בשל התקדמות הטכנולוגיה.
הכול נגיש וקל יותר אך נראה שתחום אחד עדיין מצריך העמקה מיוחדת והתייחסות שמזכירה את הימים עברו. שידוכים מצריכים העמקה והבנה של צרכי בני הזוג, יש צורך להבין לעומק את משפחות הצדדים, את הדרך שבה גדלו, את האדיקות שלהם בדת ואת האופן שבו הם ירצו לנהל את חיי המשפחה שלהם.
במקביל לכך, חשוב מאוד לבצע התאמה נכונה גם מבחינת מראה, מבחינת תכונות אופי שמחפשים הצדדים וכמובן כימיה בסיסית בין אנשים.


כיצד שידוכים עובדים בימנו?

 
עולם השידוכים הנו עולם רחב ומגוון ובו אנשים רבים בעלי רצונות וצרכים שונים. בדרך כלל, המשדכים יבדקו את ההתאמה האישית והם יוכלו לעשות זאת בעזרת סדרת שאלות שיישאלו את המשודכים. השאלות שיעלו יהיו על הסטטוס הדתי של אותו אדם, האם הוא חילוני, מסורתי או דתי והאם מדובר על שידוכים למטרת חתונה.
ישאלו שאלות על גיל המועמד, על השכלתו, על לימודי אולפנה או ישיבה, על לימודי תעודה, על תואר או השכלה פורמלית אחרת וכיצד המועמד רואה את עצמו מבחינת אופק תעסוקתי. יישאלו שאלות על אזור מגורים, רישיון נהיגה, השקפת עולם ויישאלו גם שאלות על מגבלות פיזיות או נפשיות אצל המועמד או אצל מי מבני משפחתו.


טיפים למשתדך המתחיל

 
כדי לסייע לשידוך להצליח יש להיפגש לפחות חמש פעמים עם המועמד השני. למה חמש פעמים לפחות? לעיתים במפגש הראשון או השני הכימיה מקרטעת, אבל היא פורחת בשלב מאוחר יותר כשהצדדים חשים יותר בנוח. לעיתים קורה דבר הפוך, ישנה כימיה מעולה במפגש הראשון, אך היא דועכת ונחשפים צדדים שפחות אוהבים לאחר שלוש פגישות.
הדברים אליהם יש לשים לב במפגשים הראשוניים הם אמינות, כימיה בסיסית בעת השיחה, נושאי שיחה משותפים, הקשבה של הצד השני והשקפת עולם דומה.


סיוע במציאת החצי השני

 
לעיתים יש צורך בעזרה מבחוץ כי המטרה מקדשת את האמצעים. משרד שידוכים ותיק ומקצועי ובו מאגר של אנשים המעוניינים למצוא את החצי השני שלהם, הוא משרד שיסייע לצעוד עוד צעד אחד בדרך לחתונה המיוחלת.
במילים אחרות, אל תאמרו נואש. במקום לחכות שהגורל יכריע זאת בעצמו – היעזרו במומחים בתחום השידוכים.