כניסת משתמשים
כניסת משתמשים
חפשו את החצי השני שלכם
חפשו את החצי השני שלכם

טיפים להשאיר את האש בחיים


השגרה המעייפת, הזמנים הצפופים, הקריירה, הילדים, ניהול משק הבית, כל אלו דוחקים את הזוגיות לתחתית הרשימה ומפחיתים משמעותית את האש בחיים. אם לא דואגים לתחזק את האש הזאת על דרך קבע, היא עלולה לכבות לגמרי ולהפוך את חיי הזוגיות למשמימים ואף להרוס אותם לגמרי. אז איך בכל זאת משאירים את האש בוערת חזק? ארבעה טיפים פשוטים וקטנים יעשו את ההבדל: 

 

משלוח זר פרחים

משלוח זר פרחים, כך סתם באמצע החיים, הוא דרך נפלאה לשמור על האש וגם להראות את הערכתכם. מאז ומתמיד זר הפרחים נחשב למתנה נהדרת, צבעונית וריחנית, שמוסיפה המון לבית וללב. משלוח זר פרחים "פעם ב…" יכול לעזור לכם לשמור על הקירבה ולהזכיר לכם את הימים הראשונים בקשר. אגב, זה לא מוכרח להיות רק פרחים - אפשר להפתיע את בן/בת הזוג במתנות סתם כך. זה יכול להיות משהו שהם תמיד מדברים עליו, מתנה מצחיקה, בונבוניירה מפנקת, משלוח פיצה מפתיע הביתה או הכנת ארוחה שלמה ואפילו סתם פתק על המקרר. לא משנה מה זה, עצם החשיבה, ההערכה וההפתעה יהפכו את הרגע הזה למתוק ויוסיפו לחיי הזוגיות.

 

דייט שבועי

דייט שבועי הוא חשוב מאוד, בעיקר בשנים בהן יש ילדים בבית וכבר לא מוצאים כמעט זמן לזוגיות. עגנו בחוק את הדייט השבועי - זמן לעצמכם בו אתם שמים את הילדים אצל סבא או סבתא או מזמינים בייביסיטר, ויוצאים לסרט, לארוחה במסעדה, להצגה ואפילו לדייטים הרפתקניים יותר כמו פיקניק על החוף, חדר בריחה או טיפוס על קיר. אגב, זה לא חייב להיות רק בחוץ, ואם אין לכם סידור לילדים אתם יכולים להפוך גם ערב בבית למיוחד יותר - הכינו ארוחת ערב או הזמינו משלוח רק לשניכם, פתחו בקבוק יין, שימו סרט טוב או אפילו שחקו במשחק ביחד, העיקר שזה יהיה זמן רק לשניכם. 

 

מילים טובות

זה מדהים כמה מילה טובה יכולה לעשות שינוי גדול במערכת יחסים ולהחזיר אותה למסלול. זה הזמן להודות לבני הזוג על כל הדברים שהם עושים, גם אם הם הרגילים והשגרתיים ביותר - כמו לקחת את הילדים לבית הספר, לשטוף כלים או להכין ארוחת ערב. שלבו חיבוק כשהוא שוטף כלים או נשיקה כשהיא מגישה את ארוחת הערב לילדים, וכבר מיד תראו שהאינטימיות, ההערכה והקירבה ביניכם גדלה. 

 

שיתוף

עם כל לחצי היומיום, לפעמים אנחנו מוצאים שאין לנו זמן לשתף אחד את השניה בדברים, קטנים כגדולים. דאגו לזמן שיתוף בכל ערב, בלי טלוויזיה ובלי הסחות דעת. ספרו אחד לשניה איך עבר היום, מה היה טוב יותר ופחות והגבירו את הקירבה והאינטימיות שביניכם. נסו למתן גם את התגובות שלכם כלפי בן/ת הזוג - גם אם יש לכם תלונה או הערה כלפי בן או בת הזוג, נסו להעביר אותה בדרך של שיתוף כדי להגיע להבנות ולהפחית את המרירות שיכולה להיווצר במערכת יחסים.